Blog 31 oktober 2025

Blog 31 oktober 2025


Overleg herindeling Afdelingen

Op zaterdag 25 oktober waren zoals afgesproken bestuurders van alle huidige elf afdelingen aanwezig om de ontstane situatie te bespreken. Zoals vorige week aangegeven de afdelingen 1 en 2 zijn er klaar voor en de afdelingen 7, 8 en 9 zijn al een flink eind op weg. Bij die laatste drie verloopt het overleg voorspoedig. Om de koe bij de horens te vatten, heb ik - gezien de vastgelopen situatie-  de voor het NPO Bestuur vier mogelijke richtingen weergegeven.

Vier richtingen

Vervolgens hebben de aanwezige afdelingsbestuurders de mogelijkheid gehad om aan te geven welke weg zij willen bewandelen. Daaruit blijkt dat optie 4 “Terug naar de oude indeling” niet aan de orde is. Maar hoe dan wel? Daarvoor is afgesproken om het sportieve deel op korte termijn te regelen, zodat er in 2026 gevlogen kan worden in de nieuwe indeling. Hiervoor moet in het eerste kwartaal van 2026 een oprichtingsbesluit worden genomen.

Er wordt op dit moment gewerkt aan de tekst van het voorgenomen besluit tot herindeling voor de Ledenraad van november aanstaande. Zodra dit gereed is zullen wij dat uiteraard met u delen.

Uiteraard staan of vallen bovenstaande afspraken met de acceptatie ervan door de afdelingen. Ik heb daar - gezien de bereidheid tot meedenken en inzet van de bestuurders van de afdelingen - alle vertrouwen in. Als wij niet in staat zijn om de afspraken ook in daden om te zetten in het eerste kwartaal van 2026, heeft het geen zin om te denken dat het een half jaar later in november 2026 wel gaat lukken. Ik vind dat ik dit wel zo moet benoemen. Het heeft geen zin om uit te stellen. Dan zijn wij weer net zo ver als wij nu zijn. Samen de schouders eronder zetten, dan komen wij er wel. Voor de toekomst van de duivensport is het nodig.

Frank Marinus penningmeester tot maart 2026

Zoals twee weken geleden is aangegeven, heeft Hans van Dijk helaas het NPO Bestuur verlaten. Daarmee zaten wij vanaf dat moment zonder penningmeester. Ik kan u verzekeren, niets is vervelender dan het opereren in een bestuur zonder iemand die op elk moment ook de financiële consequenties in beeld kan brengen en het totaal overzicht kan behouden. Wij zijn daarom blij dat wij Frank Marinus bereid hebben gevonden om na zijn laatste werkdag, en die is donderdag 6 november, het penningmeesterschap op zich te nemen. Frank heeft daarbij wel duidelijk aangegeven dat hij dat doet tot de Ledenraad van maart 2026. Zo zullen wij het op de Ledenraad ook voorstellen. Frank gaat vanaf volgende week genieten van zijn welverdiende pensioen. Wij zijn hem dan ook zeer dankbaar dat hij het tot maart wil oppakken! Het geeft ons de kans om met u tot het voorjaar op zoek te gaan naar een financiële man/vrouw.

Nationaal Vliegprogramma 2026

Niets nieuws, elke liefhebber heeft wel een mening over het vliegprogramma. Het is per definitie niet voor iedereen goed, want linksom of rechtsom: zoveel liefhebbers, zoveel wensen. Wij hebben als bestuur, omdat wij die afspraak met de Ledenraad hadden gemaakt, een enquête opgesteld om de input voor het programma te krijgen. Immers de eind 2022 ingestelde commissie “Evaluatie Vliegprogramma” is het ondanks alle goede bedoelingen, en niet te vergeten, expertise op alle gebieden, niet gelukt om een programma op te stellen dat op draagvlak kon rekenen. Nu de helft van onze actieve leden haar mening heeft gegeven middels de enquête, is er zoals te verwachten draagvlak maar ook weerstand. Prima, in november zal onze Ledenraad een programma vaststellen, zo werkt dat.

Misschien wel goed om - gezien de opmerkingen die langs komen - op te merken dat voor wat betreft het programma van de jonge duiven het niet zo is dat er vele vluchten zijn van 100 km. Die indicatie staat in het concept, omdat het aan de afdeling is om een programma op te stellen waarbij ook een aantal vluchten kunnen uitvallen door weersomstandigheden zonder dat het gevolgen heeft voor de afstand van het volgende weekend. Het geeft dus ook de mogelijkheid om veel eerder te starten als daar behoefte aan is. Wij moeten zeker voor de jonge duiven anticiperen op de klimaatwijzigingen. Wij merken dat de laatste jaren steeds vaker. Alles met uiteindelijk maar één doel en dat is het zo goed mogelijk kunnen opleiden van de jonge duiven. Dat heeft prioriteit nummer één!

Gefeliciteerd Nationale Kampioenen 2025

Deze week een mooi overzicht van onze Nationale Kampioenen bij de Senioren en de Jongeren in Op (de) Hoogte, via de socials en natuurlijk ook op onze website. Je zult het maar hebben beleefd: een geweldig seizoen met als eind resultaat een plaats bij de allerbesten van ons land! Van harte gefeliciteerd!

 

INFORMATIE VOOR LEDEN

Informatie voor leden