Code Rood voor jonge duiven zondag

Code Rood voor jonge duiven zondag

Ons eerste bericht heeft wat ruis veroorzaaktover met betrekking tot de factoren waarom er op zondag code rood is afgeroepen voor deafrichtings(vluchten) voor jonge duiven voor de afdelingen 3,4 en 9.

De code rood is uitgeroepen naar aanleiding van de volgende factoren:

De maxima in afd. 4 komen uit rond een graad of 29, afd. 9 slechts enkele graden lager. Deze temperaturen worden wel pas in de middag bereikt uiteraard.

De nachtelijke inversie in Marchin en Tongeren is zeer sterk, boven de Nederlandse losplaatsen van afd. 9 matig tot sterk, en stijgt in alle gevallen in de eerste helft van de ochtend naar een waarden boven de 500 meter. Temperaturen rond het middaguur zijn lokaal al rond de 25 graden, op een enkele plek in Limburg mogelijk al een fractie hoger. De wind is in de ochtend zwak W tot WZW en neemt toe in de ochtend naar zwak tot matig.

UV is 6 tot 7 voor afd 4, 4-5 voor 9.

Relatieve vochtigheid start in de vroege ochtend rond 90% en neemt af in de middag naar waarden tussen 50-60%.

Dit alles te samen heeft geleid tot een coderood voor de zondag voor de afdelingen 3, 4 en 9.

 

 

INFORMATIE VOOR LEDEN

Informatie voor leden