Richtlijnen Ochtendlossingen 2025
De ochtendlossingen worden nationaal en internationaal vervlogen.
Het betreft hier 7 vluchten welke allemaal nationaal en internationaal vervlogen worden. 5 hiervan tellen ook voor het nationaal kampioenschap ochtendlossingen (NK).
De vluchten zijn:
Inkorven Lossing
Z25 Pau maandag 16 juni vrijdag 20 juni NK
Z26 Agen maandag 23 juni vrijdag 27 juni NK
Z27 Barcelona maandag 30 juni vrijdag 4 juli NK
Z28 Dax maandag 7 juli vrijdag 11 juli NK
Z29 Marseille maandag 14 juli vrijdag 18 juli
Z30 Narbonne maandag 21 juli vrijdag 25 juli
Z31 Perpignan maandag 28 juli vrijdag 1 augustus NK
Uitsluitend inkorven in de daarvoor aangewezen Nationale Inkorfcentra voor deze vluchten, deze vindt u op de NPO site: https://www.duivensportbond.nl/nationale-inkorfcentra-2025.
Inkorven alleen toegestaan met minimaal 7 inkorvende leden.
De leden die buiten de eigen afdeling willen inkorven, moeten dit vooraf aangeven bij Compuclub. Zij moeten daarbij vermelden in welk inkorfcentrum van welke afdeling zij gaan inkorven zodat zij over het juiste bestand beschikken.
Deze mogelijkheid is alleen beschikbaar voor de ochtendlossingen.
Alle duiven voor nationaal en internationaal alleen zetten op niveau 1, alles wordt automatisch doorgezet. Voor Compuclub gebruikers hebt u de Z-module nodig. Hebt u die nog niet, neem zo snel mogelijk contact op met Compuclub. Het is niet mogelijk met de verenigings- of N module in te sturen. Voor Venira moet u de nieuwste versie gebruiken, de oude software wordt niet geaccepteerd.
We kennen op de vluchten die dit betreft geen apart jaarlingen concours. Voor het internationale spel worden de jaarlingen uit de ingestuurde bestanden gefilterd. Alle duivinnen die juist in het bestand staan, worden zonder extra kosten (€ 0,25) in de Internationale uitslag opgenomen. Dit geldt voorlopig alleen voor Internationaal Pau en Marseille!
Poulen nationaal en internationaal is niet mogelijk.
Mandenlijsten zijn verplicht.
Melden van de duiven
De duiven moeten volgens de nationale regels gemeld worden bij Compuclub. Dit kan via de Meldapp: https://www.compuclub.nl/meld-app/ of automatisch uit de ECS systemen voor degenen die deze functionaliteit in hun systeem hebben.
Voor het nationale spel is het verplicht de eerste duif te melden. Uiteraard is het voor het volgen van het verloop van de wedvlucht handig om alle duiven te melden.
Compuclub geeft de meldingen automatisch door voor de Internationale meldlijst! (dank hiervoor).